Bir sonraki öğretmen ataması Şubat 2017’de…

Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI’ geçtiğimiz günlerde katıldığı TGRT Haber`deki bir programda, aday öğretmenlik yönetmeliğindeki 6 ay staj uygulaması gereğince, atamaların Eylül ayından minimum 6 ay önceye denk gelmesi gerektiğinden dolayı, Ağustos ayında yapılmayacağını ifade etti.

Bakan Nabi Avcı atama bekleyen öğretmenlerle ilgili , bundan sonraki öğretmen atamalarının  her yıl Şubat ayında yapılmasının planlandığını ve çalışmaların bu plana göre yürütüleceğini bildirdi. Bundan dolayı 2016-Ağustos ayında atama yapılmasının olamayacağını ifade etti.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın öğretmen atamalarıyla ilgili ifadesinde atamaların artık her yıl Şubat ayında yapılacağına yer vermesinin ardından özellikle son günlerde birçok eğitim sitelerinde Ağustos Ataması olacak, ağustosta atama olabilir denildiğini; bakan maliye bakanlığı izin verirse olacağını söyledi.

"Yetkili atama için çalışıyoruz, atama meclis gündeminde vs. içerikli haberler yapılarak atama bekleyen yüz binlerce öğretmenlere umut tacirliği yapılmaktadır. Atama bekleyen öğretmenler için henüz kesin bir açıklama yok. Bu nedenle atama kararı kesinleşmeden yukarıda sözü geçen haberlere itibar etmeyiniz" oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakaları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu`da geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklamalarda bulunmuştu;

İşte o açıklamalar..

“Arkadaşlar, bir konuya açıklık getirmek istiyorum… 30.000 atamadan kalan 84 kontenjanı, hangi branştan boş kontenjan kaldıysa puan üstünlüğüne göre gerçekleştirdik... Eskiden bütçe kanunundaki bir maddeye göre; emeklilik, ayrılma ve atılma sonucu boşalan kadroların %50 sine kadar izin almadan atama yapabiliyorduk, bu madde bütçe kanunundan 2 yıl önce kaldırıldı, bu nedenle atılan istifa eden veya emekli olanların yerine atama yapamıyoruz. Üzücü olan bunları bilmeden sürekli edep dışı yazılar yazılması (Hele bu yazıları yazanların öğretmen adayı olmaları çok daha üzücü). Bu bilgiler doğrultusunda hepinize iyi akşamlar diliyorum.”

Atama Bekleyen öğretmenlere önemle duyurulur...

(milliegitimhaber.com)

www.milliegitimhaber.com


 

Eklenme Tarihi: 01:34 10-04-2016