"Milli Mücadelenin daha iyi anlaşılması için müfredat elden geçiyor"

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Türkiye İstiklal Gazileri İstiklal Madalyalılar Derneği Başkanı Torun Mengüloğlu ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerini kabul etti. Görüşmede Bakan Avcı "Milli Mücadelemizin çocuklarımız tarafından çok iyi anlaşılması ve bugüne tercüme edilmesi gerektiğini düşündüğümüz için bütün müfredatımızı yeniden elden geçiriyoruz.” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Tevfik İleri Salonu’nda gerçekleşen ziyarette, Türkiye İstiklal Gazileri İstiklal Madalyalılar Derneği üyelerini kabul etmekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakan Avcı, gazilerin hiçbir zaman unutulmaması gerektiğine vurgu yaparak, Türkiye’nin bugünkü refah seviyesinin yakalanmasında gazilerin büyük payı olduğunu ifade etti. 

Bugünlerde birliğe ve beraberliğe en fazla ihtiyacın olduğunu dile getiren Bakan Avcı şunları söyledi: “Bu ziyaretinizle dayanışma örneği sergilediğiniz için sizlere çok teşekkür ediyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı olarak özellikle İstiklal Harbimizin, Milli Mücadelemizin çocuklarımız tarafından çok iyi anlaşılması ve bugüne tercüme edilmesi gerektiğini düşündüğümüz için bütün müfredatımızı yeniden elden geçiriyoruz.”

 “İstiklal Marşımız milli mutabakat metnimizdir”

“İstiklal Marşımız milli mutabakat metnimizdir” diyen Bakan Avcı, “78 milyonun altına imza atacağı, ‘evet, bu umdeler, bu ilkeler hepimizin müşterek ilkeleridir’ diyebileceğimiz bir çerçeve metnimiz var, çok şükür. Bunun en büyük dayanaklarından biri de sizlerin öncelikle manevi desteğiniz. O bakımdan çocuklarımızın, gençlerimizin sizlerin üzerinden bu değerlerimizi tanımalarını çok arzu ediyoruz.  Dolayısıyla milli günlerimizde sizleri de aramızda görmek bizi mutlu edecektir. 

Türkiye İstiklal Gazileri İstiklal Madalyalılar Derneği Başkanı Mengüloğlu ise kendilerini kabul ettiği için Bakan Avcı’ya teşekkür etti. Derneğin kamu yararına çalıştığını belirten Mengüloğlu, okulları gezerek öğrencilere İstiklal Madalyası’nın tanıtımını yapmak istediklerini kaydetti. 

 

 


 

Eklenme Tarihi: 01:18 16-03-2016