MEB'den “Havacılar ve Havacılık” temalı yarışma

MEB (Milli Eğitim Bakanlığı)`nın Lise öğrencilerine yönelik, “Havacılar ve Havacılık” temalı düzenlediği yarışma şiir, resim, kompozisyon, fotoğraf ve kısa film dallarını içeriyor...

Millî Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Havayolu Pilotları Eğitim, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (PİLVAK) iş birliğinde Havacılar ve Havacılık konulu bir yarışma yapılıyor. Şiir, resim, kompozisyon, fotoğraf ve kısa film alanlarında düzenlenecek yarışmaya Türkiye genelinde resmi ve özel lise öğrencileri gönüllülük esasına göre katılabilecek.

Yetenekli gençler keşfedilecek

Havacılar ve havacılığın Türkiye’deki gelişimi, karşılaştığı sorunlar ve bunların gençlerin gözünden ne anlama geldiğini görebilmek amacıyla yapılan yarışma ile edebiyat ve görsel sanatlar alanında yetenekli gençlerin keşfedilmesi ve gençlerin hayal dünyalarını geliştirmeleri hedeflenmekte. Teması “Havacılar ve Havacılık” olan yarışmanın sloganı ise, “Havacılıkta gelecek, sizlerle gelecek” olacak.

Yarışmada dereceye giren eserlerin birincisine İstanbul- Roma gezisi, ikincisine İstanbul-Saraybosna gezisi, üçüncüsüne ise İstanbul gezisi ve bir saatlik simülatör uçuşu ödül olarak verilecek.

Yarışmanın sonuçları 15 Nisan 2016 tarihinde duyurulacak; ödül töreni ise, 26 Mart 2016 tarihinde yapılacak.

Yarışmaya ait detaylar ve bilgi için...

http://yegitek.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2016_02/22040506_223trkiyehavayolupilotlarvakf.pdf

 


 

Eklenme Tarihi: 02:40 27-02-2016