Özel Eğitim için "Materyal ve Etkinlik Yarışması"

"Fikirler yarışsın, Engeller aşılsın" sloganıyla Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan yarışmada amaç, özel eğitim ihtiyacı olan bireylere sunulan hizmetlerde yenilikçi, özgün, yaratıcı, işlevsel materyal ve etkinliklerle daha farklı bir bakış açısı geliştirmek...

“Materyal” ve “Etkinlik” olmak üzere iki ayrı kategoride düzenlenecek yarışma; görme, işitme, zihinsel, bedensel yetersizlik, özel öğrenme güçlüğü, hiperaktivite bozukluğu, dil ve konuşma güçlüğü ile yaygın gelişimsel bozukluk olmak üzere sekiz yetersizlik alanında yapılacak. 

Yarışmanın başvuruları, 22 Şubat-20 Mayıs 2016 tarihleri arasında alınacak. Yarışmaya Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî ve özel kurumlarda görev yapan öğretmen ve yöneticiler ile devlet ve vakıf üniversitelerinde öğrenim gören öğrenciler başvurabilecek.

Para ödül de var...

Materyal alanında ilk yirmiye giren katılımcılardan birinciye 5 bin lira, ikinciye 4 bin ve üçüncüye 3 bin lira; diğer katılımcılara ise bin lira mansiyon ödülü verilecek. 

Etkinlik alanında ise, ilk yirmiye giren katılımcılardan birinciye 5 bin lira, ikinciye 4 bin lira ve üçüncüye 3 bin lira; diğer katılımcılara ise bin lira mansiyon ödülü verilecek.

Yarışma ile ilgili genelgeye ulaşmak için tıklayınız.

Yarışma Kılavuzunu indirmek için tıklayınız.

Başvuru Formunu indirmek için tıklayınız.

Etkinlik Formunu indirmek için tıklayınız.

Materyal Formunu indirmek için tıklayınız.


 

Eklenme Tarihi: 12:33 15-02-2016