MEB Temel Eğitim Genel Müdürü Funda Kocabıyık başka göreve atandı

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Funda Kocabıyık, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü olarak görevlendirildi.

 

MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğünü 14 Eylül 2011 tarihinden bu yana sürdüren Funda Kocabıyık, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü olarak görevlendirildi. Kocabıyık görev değişikliğini bakanlığın internet sitesinde yaptığı açıklama ile duyurdu. İşte Kocabıyık’ın açıklaması;

“Temel Eğitim Genel Müdürü olarak 14 Eylül 2011 tarihinden bu yana yürüttüğüm görevimden, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü olarak görevlendirilmem nedeniyle ayrılmış bulunuyorum. Bu süre zarfında çocuklarımıza daha iyi bir gelecek sunmak için var gücümle çalıştım. Anne olmanın da vermiş olduğu hassasiyetle çalışmalarıma gerekli özeni gösterdim. Şimdi yeni bir başlangıç yapıyorum. T.C. Paris Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliğine atanan Yusuf Ziya Yediyıldız’dan devraldığım Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü görevimi büyük bir heyecan ve şevkle yerine getirmek için sabırsızlanıyorum. Bu vesileyle kendisine de yeni görevinde başarılar dilerim. Bundan sonraki süreçte daha önce olduğu gibi yeni görevimde de ülkemizin geleceği ve eğitim sistemimizin niteliğinin artırılması için var gücümle çalışmaya devam edeceğim.”  


 

Eklenme Tarihi: 10:44 13-01-2016