Özel Beykent Doğa Anadolu Lisesi Yetenek Matematik Kulübü öğrencilerine ödül

       Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr.Hayal KÖKSAL’ın genel koordinatörlüğünü yürüttüğü 12.Uluslararası Bilişimci Martılar Projeleri’nde akran ve jüri değerlendirmeleri sonuçlarına göre 3.lük derecesi elde eden projemiz, ödülünü Hindistan’da gerçekleşen 18.International Convention on Students’ Quality Control Circles’da görkemli bir törende aldı.

       ABD, İngiltere, Nepal, Sri Lanka’nın da aralarında bulunduğu 25 farklı ülkenin Kalite Uzmanları’nın bir araya geldiği organizasyona  2-5 Aralık 2015 tarihlerinde UNESCO 2002 Barış Eğitimi ödüllü, Guiness Rekorlar Kitabı’na (dünyanın en fazla öğrencisine sahip okulu) girmiş olan City Montessori School ve okul bünyesinde kurulan Eğitimde Toplam Kalite ve Mükemmellik Dünya Konseyi ev sahipliği yaptı.

      Ünlü Türk İşadamı Merhum Sakıp Sabancı’nın kızı Dilek Sabancı, Ünlü Türk Şair Merhum Can Yücel’in kızı Su Yücel’in de katıldığı organizasyondaki 18  kişilik Türk delegasyonu arasında Mathematics Education Programme (MATHEP) projeleri sunumu ile Beykent Doğa Okulu’ndan Lise Müdürü Ebru ERDOĞAN ve matematik öğretmeni Erkan ÖZKAN da yer aldı.

         Projemiz kapsamında PISA 2012 sıralamasına göre en başarılı 5 ülkedeki (Çin, Singapur, Tayvan, Kore, Japonya) matematik derslerinde kullanılan öğretim yöntemlerini uygulanmıştır. 2014/2015 eğitim-öğretim yılında, sadece projemiz için tahsis edilen uygulama sınıfı, incelenen ülkedeki lise sınıfları gibi tasarlanmıştır.

          Uygulama sınıfındaki öğrencilere yönelik hazırlanmış anket yapılmıştır. Ayrıca okulumuzdaki lise ve ortaokul sınıflarında okuyan öğrencilere her ülke için kısa sunumlar yapılmış, okulumuzda düzenlenen bahar şenliğinde Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İMAMOĞLU, 5 ülke için ayrı ayrı oluşturduğumuz proje sınıflarımızı ziyaret etmiştir.

          Özel Beykent Doğa Anadolu Lisesi Yetenek Matematik Kulübü öğrencileri tarafından hazırlanan, liderliğini Matematik Öğretmeni Erkan ÖZKAN yürüttüğü projede, destek öğretmen olarak İngilizce Öğretmeni Ali Batuhan BARDAKÇI yer almıştır. Proje tanıtım videosu, görselleri ve sonuçlarına www.mathep.com internet adresinden ulaşılabilmektedir. 


 

Eklenme Tarihi: 15:36 19-12-2015