Egitimde dev işbirliği imzalar az önce atıldı

Nisan ayında Suudi SEDCO’yla ortak olan Mektebim Okulları, yeni bir ortaklığa daha imza attı. Türkiye genelinde 30 koleje sahip Mektebim Okulları’na yüzde 30 hisse ile başında Haydar Sancak’ın bulunduğu Sancak Group bugün atılan imzayla resmen ortak oldu.

 

Geçtiğimiz aylarda dünyanın 45 ülkesinde faaliyet gösteren SEDCO ile masaya oturarak önemli bir işbirliğine imza atan Mektebim Okulları, bugün Güngören Mektebim Kampüsü’nde yapılan imza töreniyle inşaat, gayrimenkul, enerji, sağlık, tarım ve hayvancılık alanlarında faaliyet gösteren Sancak Group ile resmen ortak oldu.

İşte imzaların ardından hisse dağılımları

Bilindiği gibi Suudi şirket SEDCO, özel okullar yasasına göre Mektebim’le ortaklık kurabilmek için hisselerini Gelişim AŞ’ye devretmişti. Bugün atılan imzaların ardından Mektebim Okulları`nda ortaklık yapısı şöyle olacak: Yüzde 40 Ümit Kalko, yüzde 30 Gelişim A.Ş, yüzde 30 Sancak Group. Şirketin yönetim kurulu başkanı ve CEO olarak Ümit Kalko`nun görevine devam edeceği öğrenildi.

8 ilde 30 okulu var

Ümit Kalko’nun 2006 yılında kurduğu Mektebim Okulları’nın 8’i sağlık meslek lisesi 22’si normal kolej olmak üzere 30 okulu var. 16 bin öğrencinin eğitim gördüğü okullarda toplam 2 bin 500  kişi çalışıyor. Mektebim Okulları’nın bu yılki cirosunun 200 milyonu bulması hedefleniyor. Ümit Kalko daha önce verdiği röportajlarda hedefinin Türkiye’de 3 yıl içinde 100 kampüse ulaşmak ve Mektebim Üniversitesi’ni açmak olduğunu açıklamıştı.


 

Eklenme Tarihi: 11:00 18-12-2015