Mektebim Okulları Sancak Group ile yeni bir ortaklığa imza atıyor

Geçtiğimiz aylarda dünyanın 45 ülkesinde faaliyet gösteren SEDCO ile masaya oturarak önemli bir işbirliğine imza atan Mektebim Okulları, inşaat, gayrimenkul, enerji, sağlık, tarım ve hayvancılık alanlarında faaliyet gösteren Sancak Group ile yeni bir ortaklığa imza atacak.

 

Nisan ayında Suudi SEDCO’yla ortak olan Mektebim Okulları, yeni bir ortaklığa daha imza atmaya hazırlanıyor. Türkiye genelinde 30 koleje sahip Mektebim Okulları’na yüzde 30 hisse ile başında Haydar Sancak’ın bulunduğu Sancak Group ortak olacak.

Ümit Kalko görevine devam edecek

Bu hafta atılacak imzaların ardından Rekabet Kurumu`nun da onay vermesi ile birlikte Mektebim Okulları`nda ortaklık yapısı şöyle olacak: Yüzde 40 Ümit Kalko, yüzde 30 SEDCO, yüzde 30 Sancak Group. Şirketin yönetim kurulu başkanı ve CEO olarak Ümit Kalko`nun göreve devam edeceği öğrenildi.

8 ilde 30 okulu var

Ümit Kalko’nun 2006 yılında kurduğu Mektebim Okulları’nın 8’i sağlık meslek lisesi 22’si normal kolej olmak üzere 30 okulu var. 16 bin öğrencinin eğitim gördüğü okullarda toplam 2 bin 500  kişi çalışıyor. Mektebim Okulları’nın bu yılki cirosunun 200 milyonu bulması hedefleniyor. Ümit Kalko daha önce verdiği röportajlarda hedefinin Türkiye’de 3 yıl içinde 100 kampüse oluşmak ve Mektebim Üniversitesi’ni açmak olduğunu açıklamıştı.


 

Eklenme Tarihi: 16:15 14-12-2015