Eyüboğlu Eğitim Kurumları’na en iyi eğitim binası ödülü

Türk inşaat ve gayrimenkul sektörünü en iyiye teşvik etmek amacıyla Hürriyet tarafından düzenlenen ‘Sign of the City Awards’ yarışmasında Eyüboğlu Eğitim Kurumları En İyi Eğitim Binası / Kampüsü kategorisinde ödüle layık görüldü.

Sign of the City Awards 2015 ödülleri sahiplerini buldu

Türk inşaat ve gayrimenkul sektörünü en iyiye teşvik etmek amacıyla Hürriyet tarafından düzenlenen ‘Sign of the City Awards’ yarışması ödül töreni dün gerçekleştirildi. Gayrimenkul sektörünün öncülerinin yoğun katılım gösterdiği gecede 31 ödül sahibini buldu. Gecede Eyüboğlu Eğitim Kurumları inşaatı devam eden Burçak Eyüboğlu İlk ve Ortaokulu binası ile En İyi Eğitim Binası / Kampüsü (devam eden projeler) kategorisinde ödüle layık görüldü.

Batı Ataşehir’de 2015-2016 eğitim-öğretim yılında hizmete açılan Burçak Eyüboğlu Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulu 10.000 metrekare okul alanı, 3.400 metrekare bahçe alanı, modern derslikleri, fen ve bilgisayar laboratuvarları, kütüphanesi, resim ve müzik atölyeleri, yüzme havuzu, spor salonu, jimnastik salonu, konferans salonu, kapalı oyun ve öğrenme alanları ile tıpkı diğer Eyüboğlu okullarında olduğu gibi öğrencilerin dünya standartlarında eğitim aldığı çağdaş bir kampüs niteliği taşıyor.

İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakasında 1 kolej, 1 fen lisesi, 3 ilkokul, 2 ortaokul ve 5 anaokulu olmak üzere 7 farklı noktadaki 12 okuluyla binlerce öğrenciye eğitim veren Eyüboğlu Eğitim Kurumlarının Batı Ataşehir’de açılan yeni kampüsü, Eyüboğlu Eğitim Kurumları Kurucusu Dr. Rüstem Eyüboğlu’nun eşi Burçak Eyüboğlu’nun adını taşıyor. Dr. Rüstem Eyüboğlu, kurumun kazandığı ödülden büyük bir mutluluk duyduğunu belirterek 45 yıla çok sayıda ilki ve başarıyı sığdıran kurumun “Eğitim: Eyüboğlu” sloganıyla, sorgulayan, düşünen, yaratıcı, çevreye duyarlı, ezbercilikten uzak, araştırma odaklı bir eğitimle; öğrencilerini 21. yüzyıl yetkinlikleriyle donatarak yetiştirmeye devam edeceğini ifade etti.


 

Eklenme Tarihi: 15:28 06-11-2015