İşte Hayatın Matematiğini Çözen Bir Yaz Okulu!

Araştırmalar gösteriyor ki bireyin hayatta kalma çabası ve sürdürülebilir mutluluk hedeflerinde matematiğin önemli bir rolü var. Hatta matematiğe karşı olumlu bir tutum geliştirmek, başarıya ulaşmak için zeka kadar önemli… 21. yüzyıl yeterlilikleri arasında sayılan pek çok özellik, analitik düşünme, algoritmik bakış açısı ve dolayısıyla matematikle yakından ilgili. Bu anlamda çocukların matematiğin ve bilimin önemini, anlamını ve faydalarını en erken dönemde kavraması da çok önemli. 

Bilimin zor olduğu, günlük hayatta işe yaramadığı gibi bazı yanlış algılar henüz daha çocukta oluşmaya başlamadan, onları bilimin gerçek, eğlenceli ve günlük hayatla bağlantılı yüzü ile tanıştırmak bu anlamda hepimizin görevi. Çocuk yaştaki bireyde bilimsel ve matematiksel düşünceye dair ilk adımların atılmasını sağlamak hem çocuğun geleceği hem de gelecek nesillerin inşası açısından hayati bir anlam taşıyor.

İşte bu fikirden yola çıkarak hazırlanan BİLİM ve SANAT YAZ OKULU projesi, çocukların bilimin en temel kavramlarını en kolay algılayabilecekleri şekilde dizayn edilmiş atölyeler ve etkinlikler sunuyor. Sanat atölyelerinde kendilerini özgürce ifade edebilme becerilerini geliştirecek çocuklar, her oturumda deneyimleyerek tanıştıkları bilimsel/teknik kavramlar üzerinden kendi fikirlerinin oluşturma fırsatı yakalıyorlar.

Çocukların özgür düşünebilme ve kendilerini ifade becerilerini geliştirmek adına bilimle beraber kullanılabilecek en önemli araçlardan biri olan sanat atölyeleri bu projenin yapı taşı. Bu nedenle Bilim ve Sanat Yaz Okulunda zamansal olarak teknik derslerle eşit ağırlıkta bir sanat atölyesi programı da var.

Eğitimci Can Gürses tarafından geçtiğimiz Şubat ayında başlayan “Çocuklar için Oyunlarla Matematik Atölyeleri”nin gördüğü büyük ilgi üzerine inşa olan bu yaz okulunda içerik sadece matematik değil. 12 farklı alanda atölyelerden oluşan programın temel disiplinleri şunlar;

  • Teknik alanlar olarak; Matematik, Fen, Satranç, Kodlama ve Felsefe
  • Sanat alanları olarak; Resim, Müzik, Drama, Kukla, Ebru, Fotoğraf ve Dans 
  • Fiziksel aktivite olarak; Yoga 

Bu yıl Bilim ve Sanat Yaz Okulu’na 3. ve 4. sınıflar; 5. ve 6. sınıflar, 7. ve 8. sınıflar olmak üzere üç farklı yaş grubu kabul ediliyor. okul hafta içi her gün 9.00 – 17.00 arasında öğrencileriyle buluşacak.

Yaz okulunun dönemleri ise şöyle;

1. Yaz Okulu: 2 Temmuz - 13 Temmuz

2. Yaz Okulu: 16 Temmuz - 27 Temmuz

3. Yaz Okulu : 30 Temmuz - 10 Ağustos

4. Yaz Okulu: 3 Eylül - 14 Eylül 

Sınırlı sayıda kontenjan kabul edilecek programlarda sınıflar en fazla on kişilik olacak. 

Bir çocuğun yaz okulundaki günü için hazırlanan örnek programsa şöyle;

Program hakkında;

Ücret, mekan bilgisi ve tüm detaylar için tıklayın.

Atölyelerden, mekandan görseller ve videolar için tıklayın.

Ön Kayıt formunu doldurmak için tıklayın.  [Sınırlı kontenjan sebebiyle ilgililerin mutlaka doldurmasını rica ediyoruz]

Projenin basın yansımalarından birini görmek için tıklayın.

Programın Adresi: Çimen Ev, İnönü Mahallesi, Çimen Sokak No: 54 Harbiye / İstanbul

İletişim için: can.gurses@sinavuzmani.net / GSM: 0532.5080982

Can Gürses Hakkında:

2001 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik ve Matematik bölümlerinden çift ana dal yaparak mezun olan Can Gürses, 2014’ün Temmuz ayında sınava hazırlık süreçlerini dijital ortama taşıyan ve her kullanıcıya göre kişiselleştiren Sınav Uzmanı uygulamasını hayata geçirdi. Hâlihazırda Sınav Uzmanı şirketinin kurucu ortağıdır.

Twitter: @canitti

Instagram: @gursescan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Eklenme Tarihi: 16:17 06-06-2018
Yaz Okulu Can Gürses Matematik Sanat Bilim