“Singapur Matematik Eğitimi” anlatılacak...

Son yıllardaki başarılarından dolayı adını sık sık listelerde gördüğümüz Singapur`un matematik alanında uyguladığı eğitim sistemi ülkemizdeki sistemden çok farklı... Singapur`da matematiği uygulamalı olarak ve gençlere sevdirerek öğreten, bunu yaparken de oyunlaştırılmış öğrenme modelini uygulayan, işlem yapmayı kolaylaştıran, zihinsel hesaplama stratejilerine adapte olmayı sağlayan, öğrencilere matematik problemlerini, hızlı ve doğru bir şekilde çözebilmek için temel deneyimler kazandıran bir eğitim programı kullanılıyor.

İşte bu dikkat çeken farklılık nedeniyle, Türkiye Özel Okullar Derneği tarafından 28 Nisan 2018 Cumartesi günü üye okullarından Özel Arel Koleji’nin ev sahipliğinde Duriya Aziz’in konuşmacı olacağı “Singapur Matematik Eğitimi” konulu bir seminer gerçekleştiriliyor.

Hindistan’ın Bombay kentinde doğup büyüyen ve Singapur vatandaşı olan Duriya Aziz, yaklaşık yirmi yıl boyunca dünyanın her bölgesinde öğretmenlerle eğitim programlarının uygulanması üzerinde çalışmış; uygulanan pedagoji ve uygulandığı kültürel ve sosyal bağlamların arasındaki dinamik karşılıklı etkileşimi gözlemlemiştir. Matematik ders kitapları, resimli kitaplara ek olarak akademik makale ve yazılar yayımlamış bir yazar olarak öğretmenlerin mesleki gelişimi ve sürekli öğrenimi konusuyla çok ilgilenmekte ve farklı konularda seminer ve çalıştaylara liderlik ediyor. Duriya’nın en çok gurur duyduğu konu Singapur eğitim markasını içlerinde A.B.D.’nin de dâhil olduğu 50’den fazla ülkede yaygınlaştırmada rol sahibi olmak...

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ömer Faruk Yelkenci’nin de katılacağı seminerde, resmi ve özel okullarımızdan bine yakın eğitim paydaşının katılımcı olması bekleniyor.

İlgi duyan öğretmenlerimiz https://event.tozok.org.tr  adresinden online kayıt yapabilirler.  

İşte seminerin künyesi; 

TARİHİ: 28 Nisan 2018 Cumartesi    

SAATİ: 09.00 – 15.30

KONUŞMACI: Duriya Aziz

KONU: Singapur Matematik Eğitimi

YER: Özel Arel Eğitim Kurumları Kültür Merkezi 

Yenibosna Merkez Mah. Selahattin Pınar Sok.

Bahçelievler/İstanbul

 


 

Eklenme Tarihi: 17:32 18-04-2018