"Florya Koleji Geleneksel Maker Panayırı"na davetlisiniz...

Florya Koleji`nin hazırladığı ve üçüncüsü düzenlenen MAKER PANAYIRI 10 Mayıs 2017 Çarşamba günü saat 10:00’da gerçekleşecek. Açılışta, alanında uzman, maker felsefesine gönül vermiş ve bu alanda çalışmalar yürüten konukların yer alacağı bir panel yer alacak. İki gün sürecek bu etkinlikte tüm branşlarda öğrencilerin yıl boyunca hayal ettikleri, tasarladıkları ve ürettikleri projeleri sunulacak.

Maker felsefesini benimseyen eğitim müfredatını eğitim gündemine içine sokan kurumlarda öğrenciler tüketen değil, üreten bir nesil olarak yetişiyor. Hayal edip, teknolojiyle yoğurdukları ve disiplinler arası iş birliğiyle oluşturdukları projeleriyle 21.yüzyıl öğrenenleri sürdürülebilir eğitim ortamının temel yapı taşlarını oluşturuyorlar. İşte bu fikirden yola çıkarak üçüncüsü planlanan Florya Koleji`nin "Maker Panayırı"nda Ana sınıfından 12. sınıfa kadar öğrencilerin farklı branşlarda ürettikleri projeler sergilenecek. Teknoloji alanında FRC, DI (Destination & Imagination), Ardunio, Lego Robotik, 3D ve Kodlama etkinlikleri programın içinde yer alacak... Ayrıca Sosyal Bilimler, Matematik, Türkçe, Fen Bilimleri ve Yabancı Diller alanlarında öğrencilerin tasarladığı projeler sergilenecek ve öğrenciler hem birbirlerine hem de katılımcılara sunum yaparak paylaşmanın keyfine varacaklar.

İşte etkinliğin davetiyesi;

Florya Koleji`nin iki gün boyunca (10-11 Mayıs 2017) ziyarete açık olan 3. Maker Panayırı`nda, öğrencilerin bir yıldır büyük emeklerle ve farklı disiplinlerde hazırladıkları projeler izlenebilecek. Katılımcı olmak için BU FORMU doldurmak yeterli.


 

Eklenme Tarihi: 11:56 08-05-2017
Florya Koleji Geleneksel Maker Panayırı Maker