Darüşşafaka UN Global Compact üyesi oldu

“Eğitimde fırsat eşitliği” ilkesiyle kurulan Darüşşafaka Cemiyeti, UN Global Compact (Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi) üyeliğine hak kazandı.

Bir buçuk asırdır annesi ya da babası hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, başarılı çocuklara tam burslu ve yatılı eğitim fırsatı tanıyan Darüşşafaka Cemiyeti, ECOSOC (Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konseyi) üyeliğinden sonra yine Birleşmiş Milletler’in en büyük sosyal sorumluluk projelerinden biri olan UN Global Compact`a da üye oldu. Sürekli rekabet içindeki iş dünyasına ortak bir kalkınma kültürü oluşturmak üzere evrensel ilkeler öneren yenilikçi bir kurumsal sorumluluk yaklaşımı olan UN Global Compact, Türkiye’nin eğitim alanında ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka’nın üyelik başvurusunu kabul etti. Kabul mektubunda Darüşşafaka’ya gösterdiği duyarlılıktan dolayı da teşekkür edildi...

“Sürdürülebilir ve kapsamlı küresel ekonomi” vizyonuyla hareket eden UN Global Compact, iş dünyasını, iş gücünü, sivil toplumu, üniversiteler, belediyeler ve kamu kurumlarını Birleşmiş Milletler ile bir araya getirerek kapsayıcı bir paydaş grubunu temsil ediyor.

Sürdürülebilir bir kurumsal sosyal sorumluluk için farkındalığı artırmayı hedefleyen UN Global Compact,  imzacılarının bulunduğu her bölgede ve ülkede kurulan Ulusal Ağlar aracılığı ile yerinde ve doğrudan bir destek hizmeti sunuyor. UN Global Compact’ın farklı millet, dil, kültür bağlamlarında benimsenmesi amacına hizmet eden ulusal ağlar, aynı zamanda şirketlerin bir araya gelerek sürdürülebilirlik konularında harekete geçmeleri için önemli bir platform oluşturuyor.

Kurum hakkında ayrıntılı bilgi için; www.darussafaka.org


 

Eklenme Tarihi: 01:13 31-03-2016