‘İçerde Çocuk Var Projesi’ne Kırtasiye Desteği!

Anneleri cezaevinde olduğu için parmaklıklar arasında yaşamak zorunda kalan çocukların oyun ve eğitim imkanlarının iyileştirilmesi için başlatılan ‘İçerde Çocuk Var Projesi’ne Tüm Kırtasiyeciler Derneği’nden (TÜKİD) destek geldi. TÜKİD, geçtiğimiz ay yenilenerek açılan Bakırköy Kadın Cezaevi Adalet Anaokulu’nun tüm kırtasiye ihtiyaçlarını karşıladı.

 Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı çatısı altında yaklaşık bir yıldır yürütülen projeye destek vermekten büyük memnuniyet duyduklarını ve dernek olarak ihtiyaç duyulan her platformda yardıma hazır olduklarını açıklayan TÜKİD Yönetim Kurulu Başkanı Vecdi F. Şendil, “İstanbul Bakırköy Kadın Cezaevi içindeki Adalet Anaokulu’na kitap-kırtasiye yardımının yanı sıra miniklerin yararlanması için boyama ve okuma kitaplarıyla boya, oyun hamuru gibi oyun ile eğitim faaliyetlerinde kullanabilecekleri malzemeler de gönderdik. Çocuklar bizim geleceğimiz” dedi.

 Hedef toplumsal farkındalık!

Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı Başkanı Nevin Özgün de TÜKİD’e yaptıkları kırtasiye bağışından dolayı teşekkür etti. Özgün, “TÜKİD’in bu desteği çok anlamlı, çocuklarımız çok mutlu. Projenin hedefi de toplumun bu sorun alanını fark ederek harekete geçmesini sağlamaktı. Şimdiden farkındalık yaratılmış görünüyor. Çok mutluyuz” dedi.


 

Eklenme Tarihi: 22:15 05-03-2016