600 Okula Afet Bilinci Eğitimi

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca (AFAD) son bir yılda, 600 okulun öğrencisine afet bilinci eğitimi verildiği açıklandı. AFAD yetkilileri ayrıca engellilere yönelik eğitimler gerçekleştirdiklerini de ekledi..

AFAD`dan yapılan yazılı açıklamaya göre, afet bilinci eğitimlerinin verildiği AFAD Deprem Simülasyon Merkezi`nde öğrenciler farklı büyüklükteki depremleri deneyimleyerek, deprem anında doğru davranış şekillerini öğreniyor. AFAD Deprem Simülasyon Merkezi`nde son bir yılda, 600 okulun öğrencisi eğitim aldı.

Yakın zamanda kurulacak "Afet Farkındalık Merkezi"nde ise "oyunlarla öğrenme" ve "interaktif eğitim" uygulamaları yapılacak. Merkezde ayrıca bir AR-GE ve inovasyon merkezi de bulunacak. Artan eğitim talebini karşılamak ve dünyada alanında öncü bir afet eğitim merkezi kurmak için de çalışmalar başladı.

AFAD Deprem Simülasyon Merkezi eğitimlerinden Sorumlu Emel Sonkaya, "her çocuk özeldir" misyonundan hareketle, engellilere yönelik özel eğitimler yaptıklarını, bu amaçla da işaret dilini öğrendiklerini kaydetti.

Uygulamalı ve eğlenceli eğitimlerin yaparak ve yaşayarak öğretildiğini, bu şekilde bilgilerin kalıcılığının sağlandığını ifade eden Sınıf Öğretmeni Nurşen Sevinç ise öğrencilerle tek tek ilgilenilerek, her birine ayrı uygulama yaptırılmasının önemine değindi.


 

Eklenme Tarihi: 01:30 02-03-2016