Aydın Kavaklı Anadolu Lisesi öğrencilerine deprem tatbikatı düzenlendi

28 Şubat Sivil Savunma Günü etkinlikleri kapsamında, Kavaklı Anadolu Lisesi`nde öğrencilere yönelik bilgilendirme semineri ve tatbikatı düzenlendi.

Kavaklı Lisesi konferans salonunda verilen seminerde öğrencilere, afet durumunda ne yapılması gerektiğini anlatan, afet çeşitleri ve arama kurtarma çalışmaları ile ilgili bilgiler veren Sivil Savunma Uzmanı Süleyman Şan, slayt eşliğinde sunum yaptı. Aydın İl Sağlık Müdürlüğü 112 ekipleri de öğrencilere renkli bir sunum gerçekleştirdi. Anlatımların ardından öğrencilere deprem tatbikatı yaptıran AFAD, öğrencilerin okulda oldukları saatlerde meydana gelebilecek deprem esnasında neler yapmaları gerektiğini anlattı. Öğrencilere göçükten depremzede kurtarma eğitimi veren ekip üyeleri, arama kurtarma ekipmanı hakkında öğrencileri bilgilendirdiler.

Sivil Savunmanın öneminin ve farkındalığının genç yaşlarda oluşturulması gerektiğini vurgulayan Kavaklı Anadolu Lisesi Müdürü Süleyman Çokay ise, “Akademik başarının dışında bu tarz etkinliklere yıl içinde sıkça yer vererek, öğrenciyi her alanda verimli kılmayı amaç edindik” dedi.

Kaynak: Aydın Denge Gazetesi


 

Eklenme Tarihi: 01:59 25-02-2016