Dünyaca ünlü yıldızdan ebeveynlere örnek olacak davranış

Çağımızın en büyük bağımlılığı haline gelen bilgisayar ve cep telefonu kullanımı konusunda ebeveynler bırakın çocuklarına iyi örnek olmayı kendileri dahi bu bağımlılıkla nasıl baş edeceklerini bilemezken dünya da az da olsa bu konuda farkındalık yaratan ünlüler de var. İşte onlardan biri dünyaca ünlü Hollywood yıldızı Kate Winslet.

Üç çocuk annesi ünlü oyuncu, 14 yaşındaki kızı Mia ile 11 yaşındaki oğlu Joe`nun evde bilgisayarda vakit geçirmesini yasakladığını söyledi. 40 yaşındaki Winslet verdiği bir röportajda "Benim çocuklarımın bilgisayarı, tableti ya da akıllı telefonu yok. Çünkü biz evde bu şekilde vakit geçirmiyoruz., Bu tür durumlarda çocuklar söz konusu olduğunda dikkat etmemiz gerekir. Çünkü çocuklar kısa zamanda bağımlı hale gelebilirler" diye konuştu. 

Winslet çocuklarının, bazen arkadaşlarının bilgisayarları ve akıllı telefonları olduğunu söyleyerek "neden bizde yok" diye serzenişte bulunduklarını da belirtti. Winslet "Ben de onlara bilgisayarda vakit geçirmek yerine gidip ağaca tırmanabileceklerini söylüyorum" diye konuştu.


 

Eklenme Tarihi: 11:06 22-10-2015