AVRUPA'DA TIP EĞİTİMİ

Avrupa’da Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık

Hayaliniz Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık ya da Fizik Tedavi bölümlerini okumaksa, ELT ile ideallerinize çok yakınsınız. Avrupa Birliğinde sınavsız, YÖK tanınırlığı olan bir üniversite eğitimi alabilir, Eylül ayında üniversiteli olabilirsiniz!

Gelecekte doktor , diş hekimi ya da eczacı olmak istiyor fakat sınav engelleri nedeniyle ideallerinizden vazgeçmek zorunda kalıyorsanız size mükemmel bir teklifimiz var.  Avrupa Birliği üyesi olan Macaristan ve Polonya’da tıp eğitimini LYS  sınavında başarılı olmak zorunda olmaksızın alabilirsiniz. Lise diplomanızla kayıt olup, YÖK tanınırlığı olan bir üniversitede, dilerseniz İngilizce eğitim alarak idealinize ulaşmak sizin elinizde. İhtiyacınız olan tüm desteği ELT size veriyor! Dilerseniz hemen işlemlerinize başlayarak Eylül ayında Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık , Fizyoterapi ve Halk Sağlığı bölümlerinde eğitime başlayabilirsiniz…

Türkiye ve AB arasında eğitim denkliği (ECTS) sağlanmış durumda olduğu için öğrencilerimiz Erasmus gibi programlarla AB ülkelerinde bir dönem eğitim alıp, sonra eğitimlerine normal biçimde devam edebiliyorlar.  Aynı denklik anlaşması, öğrencilerin serbest dolaşımını da kapsadığı için, eğitiminize bir AB ülkesinde devam etmenizin önünde hiçbir engel yoktur.  Öğrencilerin YÖK denkliği ile Avrupa Birliğinde , üniversite sınavına girmeden eğitim alabilecekleri resmen açıklanmıştır.

Avantajlarınız neler?

  1. Bir Avrupa Birliği üniversitesinden, mavi diploma alarak mezun olacaksınız ve mesleğinizi Türkiye ve tüm dünyada yapabileceksiniz.
  2. İdeallerinize ulaşmak sizin elinize olacak. Sınav engelleri yüzünden istemediğiniz bir hayatı yaşamak zorunda değilsiniz.
  3. Uluslararası bir ortamda eğitim alıp, yaşayacak, İngilizcenizi aktif olarak kullanacaksınız.
  4. Sahip olacağınız Schengen vizesi sayesinde tüm Avrupa’yı gezip görebilecek, eğitiminizin ardından Avrupa Birliğinde staj ve kariyer başlangıcı yapma hakkı elde edeceksiniz.( KKTC ve Türkiye’deki hiçbir üniversite size bu olanağı veremiyor!)
  5. Şu andaki ile aynı hatta daha az para harcayarak Avrupa Birliğinde eğitim almış olacaksınız.

ELT YURT DIŞI EĞTİM SİTESİNDEN ALINMIŞTIR


 

Eklenme Tarihi: 14:56 25-05-2015