POLONYA'DA ÜNİVERSİTELİ OLMAK

Üniversiteyi Kazanamayanlar Bir Sene Beklemek Zorunda Değil!

Klişe tabirle, her yıl milyonlarca gencin kıyasıya bir rekabete girdiği üniversiteye giriş süreci, doğaldır ki her öğrenci için planlandığı gibi geçmiyor. 2014 yılı itibariyle YGS’ye girmek için başvuran iki milyondan fazla öğrencinin büyük çoğunluğu hayallerini ertelemek ve yoğun hazırlık sürecini biraz daha uzatmak zorunda kaldı- en azından üniversite eğitimini Türkiye’dealmak isteyenler!

Türkiye’deki üniversitelerde öğrenim görmek isteyen öğrenciler biraz daha bekleyedursun, yurtdışında okumayı bir alternatif olarak listelerinde bulunduran öğrenciler için bekleme sürecini kısaltmanın ve hemen üniversiteli olmanın yolları var; hem de AB’ye üye bir ülkenin yüksek kaliteli eğitim öğretim ortamında!

AdviceCollege ile beklemeden Polonya’ya!

AdviceCollege, üniversite öğrenimine hiç vakit kaybetmeden başlamak isteyen öğrenciler için reddedilemeyecek bir teklif sunuyor: Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında liseden mezun olan ve yurtdışında eğitim almak isteyen öğrenciler için rota, hemen; Polonya!

Yurtdışı üniversite ve kolej başvuru sürecindeki tüm öğrencilere ve velilerine, başta danışmanlık ve özel dersler olmak üzere, ihtiyaç duyabilecekleri tüm konularda hizmet veren AdviceCollege, öğrencilerinin Şubat ayında hazırlığa başlayarak hemen Temmuz ayında hazırlık sınıfını tamamlayıp sene kaybetmeden yeni öğretim yılında üniversiteye başlamalarına aracılık ediyor.

Üstelik normalden de ucuz maliyetlerle!

2015 Temmuz’una kadar olan süreci sınav stresiyle geçirmek yerine hazırlık sınıfını okuyup hemen üniversiteli olmakla geçiren öğrencilerin yararlanacağı bu hizmetin bir başka önemli özelliği ise standart hazırlık sınıfı eğitiminden daha ekonomik olması. Hazırlık ücreti normalde 4.200 Euro iken, AdviceCollege’ın bu kampanyası ile bu ücret 3.200 Euro’ya kadar iniyor ki, bu, Türkiye’deki vakıf üniversitelerinden daha düşük bir maliyet anlamına geliyor.

Türkiye’den giden öğrencilere büyük avantajlar sağlayan Polonya eğitim sisteminin kazandırdığı en büyük artılardan biri, öğrencilerin bir yükseköğretim kurumuna başlayabilmeleri için Türkiye’deki sınavlarda bir bölüme yerleştirilmiş olmalarının şart koşulmaması. Lise diploması ile Polonya üniversitelerine başvuran öğrenciler, ekonomik yaşam giderleri veAvrupa’da seyahat özgürlüğü gibi avantajların keyfini tadıyor.

Polonya’yı keşfetmenin tam sırası!

Polonya okullarından alınan diplomanın uluslararası ve YÖK denkliği olması ile tam bir dünya vatandaşı haline gelen ve iki yabancı dil birden öğrenme fırsatı yakalayan öğrenciler Türkiye ve dünya piyasalarında prestij sahibi olurken, hayal ettikleri bölümde okuma ayrıcalığını sonuna kadar yaşıyor.

Eğitim kalitesini her geçen gün arttıran ve daha fazla uluslararası öğrencinin tercihi haline gelen Polonya, ayrıca ülke sınırlarında eğitimini tamamlayan öğrencilere oturma izni ve vatandaşlık başvuru hakkı veren tek Avrupa Birliği ülkesi olma özelliğini de taşıyor.


 

Eklenme Tarihi: 01:48 19-05-2015